Актуальное
В Україні вводять нові правила для Telegram-блогерів: обов'язкова реєстрація та статус медіа
Ракетный удар по отельному комплексу
Ракетный удар уничтожил крупное предприятие в Запорожье
Еврокомиссия передаст Украине доходы от замороженных активов РФ
Нарастает недовольство работой ТЦК в Запорожье
В России арестован экс-командующий 58-й армией Иван Попов.
Проблемы с генерацией электроэнергии
Мешали работе ТЦК – отправились в СИЗО...
Грозит тюрьма? Что ждет уклонистов
«Германии нужны украинские медики»: беженцы по обе стороны больничной койки
Широківська ОТГ виділяє 54 млн на нову адмінбудівлю
У Запоріжжі викрили організаторів переправлення ухилянтів
" href="http://iskra-news.info/news/puls_goroda/13516-sbu-zatrimala-agenta-fsb-yakiy-vstanoviv-prihovan-vebkameri-na-dorogah-zaporzhzhya-schob-shpiguvati-za-kolonami-zsu.html"> СБУ затримала агента фсб, який встановив приховані вебкамери на дорогах Запоріжжя, щоб шпигувати за колонами ЗСУ
Погода в Запорожье
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Новости партнеров
E-mail Рассылка

Введите свой E-mail:

» » Україні загрожує брак пального

Україні загрожує брак пального
Україна зовсім скоро може опинитися перед браком бензину та дизпалива через заходи НБУ, що обмежили доступ імпортерів до валюти. Міненерговугілля має вжити своїх термінових заходів для відновлення поставок пального, стверджують експерти.

На паливному ринку України спостерігається скорочення поставок нафтопродуктів і зниження їх запасів. Про це свідчить дослідження, проведене «Консалтинговою групою А-95».

Згідно з оперативними даними, баланс ринку бензину в лютому 2014 знизився порівняно з аналогічним періодом 2013 року на 25,3% (майже на 70 тис.т до 203 тис.т ) і на 22,4% по дизельному паливу (на 83 тис.т до 289 тис.т). Накопичувальний баланс по бензинах і дизельному пальному за січень-лютий знизився на 28,1% і 17,4% відповідно.

На думку фахівців «А-95», негативна динаміка викликана валютною кризою і заходами Національного банку України, що обмежили доступ імпортерів до валюти. Непрогнозованість курсу і відстрочка придбання валюти на шість робочих днів (до десяти календарних) призвели до зриву контрактів з експортерами і, як наслідок, до пожорсткішання умов поставок. Зокрема, спостерігається відмова від практики надання товарних кредитів з переходом на 100%-ву передоплату, а також від розрахунків у гривні через українські дочірні підприємства.

Як показує опитування найбільших учасників ринку, сьогодні трейдери воліють обмежитися постачанням власних АЗС і тимчасово відмовитися від поставок для оптової реалізації або поповнення запасів.

Додатковий тиск на ринок зчинило блокування сховищ групи компаній ВЕТЕК, на частку якої припадало до 20% ринку.

«В умовах небувалої валютної волатильності оптовий ринок фактично паралізований, паливо не хочуть продавати навіть за передоплатою. Це вкрай небезпечна тенденція, гірше високих цін може бути лише брак палива», – говорить директор« Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн. Він підкреслив, що проблеми є виключно внутрішніми, адже ситуація на зовнішніх ринках стабільна, відкриті всі традиційні напрямки поставок.

На думку експертів, профільному міністерству необхідно терміново налагодити щоденний моніторинг ресурсної ситуації і встановити тісний діалог з постачальниками в рамках експертно-аналітичної групи з питань ринку нафтопродуктів. Першочерговим кроком має стати виведення операцій із закупівлі нафтопродуктів під дії постанови НБУ №49 від 6 лютого 2014 року і розробка режиму найбільшого сприяння для відновлення оперативних поставок палива в Україну.
Категория: news, Украина | Просмотров: 2585 | Добавил: Moderator
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.