Актуальное
Погода в Запорожье
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Новости партнеров
E-mail Рассылка

Введите свой E-mail:

Центр города, ул. Победы (р-н супермаркета «АМСТОР»)
Дешевое жилье в Запорожье. Комната - от 800грн/в мес, 1 комн. квартира - от 1500 грн/в месяц. НЕ АГЕНСТВО! <br> тел. (066) 136-04-71, (063) 946-79-86
» » На Хортицю передано унікальні скіфські кинджали

На Хортицю передано унікальні скіфські кинджали
Національний заповідник «Хортиця» завдяки допомозі небайдужих громадян нашої держави постійно отримує додаткові поштовхи до розвитку. Черговим свідоцтвом такої плідної співпраці став дарунок академіка Авдєєнка Андрія Івановича – два кинджали скіфського часу. Після реставрації і вивчення вони стануть окрасою експозиції музею Історії Запорозького козацтва.

Найбільш цікавим народом, який жив на Хортиці у добу заліза, певно, були скіфи. В цей час острів стає одним із осередків скіфської цивілізації. На Хортиці існує кілька десятків пам’яток скіфської культури: поселень, могильників і навіть єдине у Світі острівне городище, датоване V–ІІІ століттям до н.е. Тому відображення в експозиції музею скіфської культури є одним із основних завдань нашої установи.
На превеликий жаль ми не маємо відомостей про те, з якої саме пам’ятки походять ці два експонати, та відомо, що вони, скоріше за все, знайдені на території Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області. Мечі та кинджали зустрічаються набагато рідше в похованнях, ніж наконечники стріл чи навершя списів. Зазвичай вони були серед поховального інвентарю в «царських» курганах або в похованнях більш-менш знатних воїнів. Кинджали, які надійшли до фондів, досить короткі, довжиною 40,5 та 33,5 см. представлені одним типом із метеликоподібним перехрестям та антенним навершям. Лезо симетричне, двосічне, ромбовидне в перетині. За аналогічними зразками зброї дані кинджали можна датувати VI–V ст. до н.е.

Андрій Іванович планує продовжити допомогу заповіднику в поповненні експозиції цікавими експонатами.

Колектив заповідника вдячний усім, кому небайдужа Хортиця і всім, хто допомагає зберегти історію України!

Источник
Категория: news, Пульс города | Просмотров: 2028 | Добавил: admin
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.